likes
Compare
| Product ID | MSV-59590/56/81 |
|---|---|
| Brand | Massive |
| IP Rating | IP23 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 12W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/CFL (Golf Ball) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Length (mm) | 116mm |
| Height (mm) | 50mm |
| Diameter (mm) | 116mm |
| Cut Out (mm) | 95mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Item Nett Weight (kg) | 0.34kg |