Compare
| Product ID | NU53402/OY |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Shade Colour | Oyster |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (Candle C35, GLS A60) |
| Protection Class | Non-Electric |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Non-Electric |
| Height (mm) | 165mm |
| Diameter (mm) | 200mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.4kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.2kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | 42mm + 29mm Reducer |