Compare
| Product ID | NU55483SG |
|---|---|
| IP Rating | IP44 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 20000hrs |
| beam_angle (°) | 180 |
| Colour Temperature (K) | 4000K Cool White |
| Max Wattage Lamp (W) | 6W |
| Lumens | 390lm |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Width (mm) | 100mm |
| Height (mm) | 350mm |
| Projection (mm) | 65mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Gold |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.7kg |
| Total Power Consumption (W) | 6W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.5kg |