Compare
| Product ID | NU55490SG |
|---|---|
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 20000hrs |
| beam_angle (°) | 180 |
| Shade Colour | Satin Gold |
| Colour Temperature (K) | 4000K Cool White |
| Max Wattage Lamp (W) | 5W |
| Lumens | 325lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 200mm |
| Diameter (mm) | 35mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Gold |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.3kg |
| Total Power Consumption (W) | 5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.15kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | 35mm Thread |