Compare
| Product ID | NU72451 |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Not Switched |
| Material | K9 |
| Shade Colour | Blue/Cream/Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED (Candle C35) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 305mm |
| Height (mm) | 175mm |
| Projection (mm) | 150mm |
| Energy Class | A++ to D |
| Warranty | 1yr |
| Type of Crystal | K9 |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Blue/Cream |
| Colour Finish 2 | Black |
| Crystal Colour Finish 2 | Clear |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.18kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.88kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
| Width (mm) : | 305mm |
| Height (mm) : | 175mm |