Compare
| Product ID | NU72474 |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Material | K9 |
| Shade Colour | Blue/Amber/Grey/Clear |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (Candle C35, GLS A60) |
| Protection Class | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Non-Electric |
| Height (mm) | 160mm |
| Diameter (mm) | 310mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Type of Crystal | K9 |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Blue |
| Colour Finish 2 | Black |
| Crystal Colour Finish 2 | Blue |
| Carton Gross Weight (kg) | 2kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.5kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | 42mm |
| Diameter (mm) : | 310mm |
| Height (mm) : | 160mm |