Compare
| Product ID | NU74455 |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| beam_angle (°) | 120 |
| Colour Temperature (K) | 3200K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 8W |
| Lumens | 440lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 232mm |
| Height (mm) | 440mm |
| Projection (mm) | 121mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Black |
| Colour Finish 2 | Gold |
| Carton Gross Weight (kg) | 5.2kg |
| Total Power Consumption (W) | 8W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.94kg |