likes
Compare
| Product ID | NU77408 |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Shade Colour | Polished Chrome |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60, ST64) |
| Protection Class | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Non-Electric |
| Height (mm) | 90-305mm |
| Diameter (mm) | 220-460mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.8kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.50kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | 42mm + 29mm Reducer |
BUSINESS AS USUAL:
We aim to Dispatch this product same day.
| Diameter (mm) : | 220-460mm |
| Height (mm) : | 90-305mm |