Compare
| Product ID | NU77482 |
|---|---|
| IP Rating | IP54 |
| Dimmable | Yes - Suitable Lamps & Dimmer Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 135mm |
| Height (mm) | 280mm |
| Projection (mm) | 170mm |
| Energy Class | A++ to D |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Anthracite |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.8kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.3kg |
| Width (mm) : | 135mm |
| Height (mm) : | 280mm |