Compare
| Product ID | NU91453SG |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| beam_angle (°) | 360 |
| Shade Colour | Matt White |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 30W |
| Lumens | 1300lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | Yes |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 800mm |
| Height (mm) | 50mm |
| Projection (mm) | 60mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Sand Gold |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.14kg |
| Total Power Consumption (W) | 30W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.84kg |