Compare
| Product ID | NU94423WH/BC |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| beam_angle (°) | 60 |
| Colour Temperature (K) | 2700/3000/4000/6000K Extra Warm/Warm/Cool/Daylight White |
| Max Wattage Lamp (W) | 5/8W |
| Lumens | 800lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | AC220-240V 50/60Hz |
| Height (mm) | 81mm |
| Diameter (mm) | 95mm |
| Cut Out (mm) | 70mm |
| Energy Class | C |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Colour Finish 2 | Black Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.30kg |
| Total Power Consumption (W) | 5/8W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.28kg |