Compare
| Product ID | NU94437/DM |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Triac Dimmer Required |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| beam_angle (°) | 120 |
| Shade Colour | Opal White |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 71W |
| Lumens | 7130lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 530mm |
| Maximum Drop (mm) | 2530mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 550mm |
| Body Height (mm) | 490mm |
| Energy Class | F |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Champagne Gold |
| Carton Gross Weight (kg) | 3.8kg |
| Item Nett Weight (kg) | 2.40kg |