Compare
| Product ID | NU94458SG |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Touch Switch |
| Dimmable | Yes - Touch Dimmer |
| average_life (hrs) | 20000hrs |
| beam_angle (°) | 120 |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 18W |
| Lumens | 2500lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 3 - Low Voltage |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 1800mm |
| Diameter (mm) | 250mm |
| Body Height (mm) | 1800mm |
| Energy Class | F |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Gold |
| Carton Gross Weight (kg) | 5.40kg |
| Total Power Consumption (W) | 25W |
| Item Nett Weight (kg) | 4.36kg |