Compare
| Product ID | NU95406PN/SM |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| No: of Lamp | 24 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED (Capsule G9) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 400mm |
| Maximum Drop (mm) | 2190mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 1000mm |
| Width (mm) | 350mm |
| Body Height (mm) | 300mm |
| Energy Class | A++ to D |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 2 |
| Colour Finish | Polished Nickel |
| Colour Finish 2 | Smoke |
| Carton Gross Weight (kg) | 25.6kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 22.8kg |