Compare
| Product ID | NU96450AB |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| No: of Lamp | 12 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED (Capsule G9) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 600mm |
| Diameter (mm) | 950mm |
| Body Height (mm) | 80mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Antique Brass |
| Carton Gross Weight (kg) | 6.05kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 4.15kg |