Compare
| Product ID | NU96492PN/SM |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Suitable Lamps & Dimmer Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Smoke Fade |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60, Globe G80, Tubular T45) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | Yes |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 210mm |
| Diameter (mm) | 370mm |
| Body Height (mm) | 150mm |
| Energy Class | A++ to D |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 2 |
| Colour Finish | Polished Nickel |
| Colour Finish 2 | Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 4.8kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 3.4kg |