Compare
| Product ID | NU97418WH |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED (Capsule G9) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 160mm |
| Diameter (mm) | 140mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matt White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.40kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.28kg |