Compare
| Product ID | NU97476DG |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - 3 Step Dimming |
| Dimmable | Yes - 3 Step Dimming |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| beam_angle (°) | 120 |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 1.8W |
| Lumens | 160lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 3 - Low Voltage |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | DC 5V |
| Height (mm) | 360mm |
| Diameter (mm) | 150mm |
| Energy Class | F |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Dark Green |
| Colour Finish 2 | Gold |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.1kg |
| Total Power Consumption (W) | 1.8W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.92kg |