Compare
| Product ID | NU98412WH/F/CL |
|---|---|
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| No: of Lamp | 7 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED (Capsule G9) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 180mm |
| Diameter (mm) | 645mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 2 |
| Colour Finish | White |
| Colour Finish 2 | Clear |
| Carton Gross Weight (kg) | 6.0kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 4.8kg |