Compare
| Product ID | NU98422/CH |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Chrome Plated/Polished Chrome |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (Capsule G9) |
| Protection Class | Non-Electric |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Non-Electric |
| Height (mm) | 150mm |
| Diameter (mm) | 120mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Chrome Plated |
| Colour Finish 2 | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.48kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.28kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | Top Hole D:120mm Bottom Hole D:120mm |