Compare
| Product ID | NU98482/WH |
|---|---|
| IP Rating | IP65 |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| average_life (hrs) | 50000hrs |
| beam_angle (°) | 60 |
| Colour Temperature (K) | 3000/4000/6000K Warm/Cool/Daylight White |
| Max Wattage Lamp (W) | 7W |
| Lumens | 700lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | AC220-240V 50/60Hz |
| Height (mm) | 36.5mm |
| Diameter (mm) | 90mm |
| Cut Out (mm) | 70mm |
| Energy Class | F |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matt White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.28kg |
| Total Power Consumption (W) | 7W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.32kg |