Compare
| Product ID | ROS1042255 |
|---|---|
| Brand | Rosani |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Driver Required |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 36W |
| Lumens | 2700lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 400mm |
| Maximum Drop (mm) | 1600mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 610mm |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Item Nett Weight (kg) | 5.5kg |
| Diameter (mm) : | 610mm |
| Maximum Drop (mm) : | 1600mm |
| Minimum Drop (mm) : | 400mm |