Compare
| Product ID | ROS1044530 |
|---|---|
| Brand | Rosani |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Crystal |
| Shade Colour | Clear |
| No: of Lamp | 9 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 490mm |
| Maximum Drop (mm) | 1865mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 610mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Nickel |
| Crystal Colour Finish 2 | Clear |
| Item Nett Weight (kg) | 10.3kg |