Compare
| Product ID | ROS1047671 |
|---|---|
| Brand | Rosani |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Clear |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 41W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 350mm |
| Maximum Drop (mm) | 1630mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 510mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Brushed Gold |
| Item Nett Weight (kg) | 2.65kg |