Compare
| Product ID | ROS974835 |
|---|---|
| Brand | Rosani |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Foot Switch |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 250mm |
| Height (mm) | 1310-1640mm |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Nickel |
| Item Nett Weight (kg) | 4.8kg |
| Width (mm) : | 250mm |
| Height (mm) : | 1310-1640mm |