Compare
| Product ID | ROS984816 |
|---|---|
| Brand | Rosani |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | White/Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 3W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 145mm |
| Height (mm) | 325mm |
| Projection (mm) | 205mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Brass |
| Item Nett Weight (kg) | 1kg |