likes
Compare
| Product ID | SCH-1773CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 33W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED (Capsule G9) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 280mm |
| Height (mm) | 200mm |
| Body Height (mm) | 200mm |
| Energy Class | A++ to E |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Chrome and Clear |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.72kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.9kg |
| Width (mm) : | 280mm |
| Height (mm) : | 200mm |
| Body Height (mm) : | 200mm |