likes
Compare
| Product ID | SCH-2893-3CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 3 x 40W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | Candle |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 400mm |
| Height (mm) | 230mm |
| Body Height (mm) | 230mm |
| Energy Class | A++ to E |
| Carton Gross Weight (kg) | 4.9kg |
| Item Nett Weight (kg) | 4.9kg |
| Width (mm) : | 400mm |
| Height (mm) : | 230mm |
| Body Height (mm) : | 230mm |