likes
Compare
| Product ID | SCH-3752CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | No |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 4W |
| Lumens | 170 |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Maximum Drop (mm) | 45 |
| Width (mm) | 130mm |
| Height (mm) | 45mm |
| Body Height (mm) | 50mm |
| Energy Class | A++ to E |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Chrome |
| Colour Finish 2 | Frosted |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.3kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.36kg |
| Width (mm) : | 130mm |
| Height (mm) : | 45mm |
| Maximum Drop (mm) : | 45 |
| Body Height (mm) : | 50mm |