Compare
| Product ID | SCH-4812-2CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes |
| Material | Crystal |
| Colour Temperature (K) | 4000K Cool White |
| Max Wattage Lamp (W) | 48W |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 550mm |
| Height (mm) | 1500mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Carton Gross Weight (kg) | 8.9kg |
| Item Nett Weight (kg) | 7.3kg |
| Width (mm) : | 550mm |
| Height (mm) : | 1500mm |