Compare
| Product ID | SCH-6601AB |
|---|---|
| Brand | SaaS |
| IP Rating | IP44 |
| Switched Type | Yes - Pull Switch |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 5W |
| Lumens | 350lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Spotlight) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 100mm |
| Height (mm) | 160mm |
| Body Height (mm) | 160mm |
| Projection (mm) | 150mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Antique Brass |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.35kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.3kg |
| Width (mm) : | 100mm |
| Height (mm) : | 160mm |
| Body Height (mm) : | 160mm |