likes
Compare
| Product ID | SCH-7443CC-LED |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 50W |
| Lumens | 320lm |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Spotlight) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 180mm |
| Height (mm) | 130mm |
| Body Height (mm) | 130mm |
| Projection (mm) | 130mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.935kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.845kg |
| Width (mm) : | 180mm |
| Height (mm) : | 130mm |
| Body Height (mm) : | 130mm |