likes
Compare
| Product ID | SCH-8803-36CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| Lumens | 2000lm |
| No: of Lamp | 96 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 380mm |
| Height (mm) | 110mm |
| Body Height (mm) | 110mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 3.28kg |
| Item Nett Weight (kg) | 2.55kg |
| Width (mm) : | 380mm |
| Height (mm) : | 110mm |
| Body Height (mm) : | 110mm |