Compare
| Product ID | IL-D0790 |
|---|---|
| Brand | Deco |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | Yes - Suitable Lamps & Dimmer Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 5 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED Lamp Dependant On Shade |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 170mm |
| Diameter (mm) | 150mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.27kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.22kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery
Sign up for all the latest news, new products and exclusive offers.
We use cookies to ensure that we give you the best possible experience on our website. By using this site you consent the cookie policy. Read more