Compare
| Product ID | IL-D1031/PE |
|---|---|
| Brand | Deco |
| IP Rating | IP20 |
| Shade Colour | Pewter |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60, Tubular T45) |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 70mm |
| Diameter (mm) | 210mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Pewter |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.3kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.22kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | 42mm |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery