likes
Compare
| Product ID | LNDY4N0761 |
|---|---|
| IP Rating | IP44 |
| Switched Type | Yes - Toggle Switch |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Golf Ball) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 290mm |
| Width (mm) | 200mm |
| Height (mm) | 180mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Antique Chrome |
| Item Nett Weight (kg) | 0.43kg |
| Width (mm) : | 200mm |
| Height (mm) : | 180mm |
| Length (mm) : | 290mm |