Compare
| Product ID | MSV-40281/34/10 |
|---|---|
| Brand | Massive |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60, Globe G80, Globe G95) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 500mm |
| Maximum Drop (mm) | 1500mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 186mm |
| Height (mm) | 1500mm |
| Diameter (mm) | 186mm |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Yellow |
| Item Nett Weight (kg) | 1.75kg |