Compare
| Product ID | NU54439MBZ |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP54 |
| Switched Type | Not Switched |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (Tubular T185, Tubular T45) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 127mm |
| Height (mm) | 508mm |
| Projection (mm) | 102mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matt Bronze |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.66kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 2.15kg |