likes
Compare
| Product ID | NU57467CH |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | Yes - Suitable Lamps & Dimmer Required |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED (Golf Ball) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Width (mm) | 280mm |
| Height (mm) | 170mm |
| Projection (mm) | 150mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Colour Finish 2 | Clear |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.1kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.7kg |