Compare
| Product ID | NU59429/MG |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Moss Green |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (Globe G80, Globe G95, Globe G120, GLS A60, GLS A75, ST64, Tubular T45) |
| Protection Class | Non-Electric |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Non-Electric |
| Height (mm) | 200mm |
| Diameter (mm) | 300mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Moss Green |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.0kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.4kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | 42mm |