Compare
| Product ID | NU70428BR |
|---|---|
| IP Rating | IP44 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 20000hrs |
| beam_angle (°) | 120 |
| Shade Colour | Opal White |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 18W |
| Lumens | 1784lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 627mm |
| Height (mm) | 75mm |
| Projection (mm) | 100mm |
| Energy Class | F |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Brass |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.94kg |
| Total Power Consumption (W) | 18W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.66kg |