Compare
| Product ID | NU70429BR |
|---|---|
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 20000hrs |
| beam_angle (°) | 120 |
| Shade Colour | Opal White |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 6W |
| Lumens | 2210lm |
| No: of Lamp | 4 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 596mm |
| Width (mm) | 596mm |
| Height (mm) | 67mm |
| Energy Class | F |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Brass |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.6kg |
| Total Power Consumption (W) | 24W |
| Item Nett Weight (kg) | 1.6kg |