likes
Compare
| Product ID | NU77401 |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP20 |
| Shade Colour | Multicoloured/Translucent White |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (Candle C35, GLS A60) |
| Protection Class | Non-Electric |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Non-Electric |
| Height (mm) | 200mm |
| Diameter (mm) | 240/300mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Multicoloured |
| Colour Finish 2 | Translucent White |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.4kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.38kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | 42mm + 29mm Reducer |
BUSINESS AS USUAL:
We aim to Dispatch this product same day.
Sign up for all the latest news, new products and exclusive offers.
We use cookies to ensure that we give you the best possible experience on our website. By using this site you consent the cookie policy. Read more