Compare
| Product ID | NU98417WH |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Not Switched |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| beam_angle (°) | 120 |
| Colour Temperature (K) | 4000K Cool White |
| Max Wattage Lamp (W) | 16W |
| Lumens | 600lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 600mm |
| Height (mm) | 200mm |
| Projection (mm) | 65mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Sand White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.84kg |
| Total Power Consumption (W) | 16W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.48kg |