Compare
| Product ID | NU98470MB/CL |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Suitable Lamps & Dimmer Required |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 5 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED (Candle C35) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | Yes |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 660mm |
| Maximum Drop (mm) | 2660mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 450mm |
| Body Height (mm) | 400mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 2 |
| Colour Finish | Matt Black |
| Colour Finish 2 | Clear |
| Carton Gross Weight (kg) | 15.7kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 13.7kg |