Compare
| Product ID | ROS804954 |
|---|---|
| Brand | Rosani |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 350mm |
| Maximum Drop (mm) | 1460mm |
| Diameter (mm) | 210mm |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Matt Black |
| Colour Finish 2 | Black Chrome |
| Item Nett Weight (kg) | 1.32kg |
| Diameter (mm) : | 210mm |
| Maximum Drop (mm) : | 1460mm |
| Minimum Drop (mm) : | 350mm |