Compare
| Product ID | ROS994106 |
|---|---|
| Brand | Rosani |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Smoked |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 250mm |
| Diameter (mm) | 210mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black Chrome |
| Item Nett Weight (kg) | 1.5kg |