likes
Compare
| Product ID | SCH-2636-6CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 6 x 33W |
| No: of Lamp | 6 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | G9 |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 610mm |
| Height (mm) | 185mm |
| Body Height (mm) | 180mm |
| Energy Class | A++ to C |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 3.4kg |
| Item Nett Weight (kg) | 2.65kg |
| Width (mm) : | 610mm |
| Height (mm) : | 185mm |
| Body Height (mm) : | 180mm |