likes
Compare
| Product ID | SCH-2639-9CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 9 x 33W |
| No: of Lamp | 9 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | G9 |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Maximum Drop (mm) | 185 |
| Width (mm) | 760mm |
| Height (mm) | 185mm |
| Body Height (mm) | 190mm |
| Energy Class | A++ to C |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 5.55kg |
| Item Nett Weight (kg) | 4.45kg |
| Width (mm) : | 760mm |
| Height (mm) : | 185mm |
| Maximum Drop (mm) : | 185 |
| Body Height (mm) : | 190mm |