likes
Compare
| Product ID | SCH-3085-5CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 5 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | Golf Ball |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Body Height (mm) | 2100mm |
| Energy Class | A++ to E |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 18.7kg |
| Item Nett Weight (kg) | 16.9kg |
| Body Height (mm) : | 2100mm |